Aldgate East B&B

  • Wi-Fi
  • Hurtig ind-/ udtjekning
  • Kæledyr ikke tilladt

Denne indkvartering ligger 25 minutters gang fra Shakespeares Globe og 10 minutters gang fra Whitechapel metrostation.

En række restauranter såsom London Steakhouse Co og Tayyabs tilbyder britiske specialiteter, bare 550 meter væk.

Dette overnatningssted nyder godt af dets bekvemme beliggenhed i nærheden af East London Mosque. Gæsterne vil være indkvarteret indenfor 2 km fra Golden Hinde. Du kan komme til British Museum om få minutter i bil. Denne komfortabel indkvartering ligger kun 10 minutters gang fra Bethnal Green togstation. Det tager cirka 20 minutter i bil at nå dette komfortable hotel fra London City lufthavn.

Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near Aldgate East B&B London
Family Rooms In The Heart Of London
pris kun for mobil

Family Rooms In The Heart Of London

4.0
Passende 33 anmeldelser
31 m fra overnatningsstedet
USD 208 USD 187
pr. nat
Guest House In East London
pris kun for mobil

Guest House In East London

4.0
Passende 21 anmeldelser
136 m fra overnatningsstedet
USD 86 USD 77
pr. nat
Aldgate East Guest-House
pris kun for mobil

Aldgate East Guest-House

449 m fra overnatningsstedet
    Sådan kommer du til hotellet

    Lufthavne

    London City
    10 km

    Togstationer

    Fenchurch Street Station
    1,2 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    Serviceydelser

    • Hurtig ind-/ udtjekning

    I køkkenet

    • Fælles køkken

    På værelser

    • Varme
    • Dagligstue
    • Terrasse

    På badeværelset

    • Vaskemaskine

    Enheder

    • Fladskærms TV

    Design

    • Tæppebelagt gulv

    Generelle faciliteter

    • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
    • Røgdetektorer
    • Brandslukkere

    Kæledyr

    • Kæledyr ikke tilladt !

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 12:00 indtil 23:00
    Udtjekning: indtil 10:00
    Ofte stillede spørgsmål
    • Hvilken lufthavn ligger tæt på det Aldgate East B&B?
      Den nærmeste lufthavn til det Aldgate East B&B er London City lufthavn (5 km), og den kan nås med en 20-minutters kørsel.
    • Er der et arbejdsområde på værelserne på Aldgate East B&B?
      Nogle værelser på Aldgate East B&B har et arbejdsrum.

    Placering

    Map
    I nærheden

    Lufthavne

    London City
    10 km

    Togstationer

    Fenchurch Street Station
    1,2 km

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Ingen anmeldelser endnu :(

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    Aldgate East B&B London

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk